Pondelok / Monday - 03.06.2019

Po výdatnom obede si pre nás Kristin Rammelt pripravila zaujímavú súťaž „Stadtrelly“. Pred začatím súťaže sme sa museli rozdeliť do troch skupín. Na pomoc s našou úlohou nám prišli aj traja nemecký žiaci ktorý boli minulý rok na výmennom pobyte u nás na strednej odbornej škole v Banskej Bystrici. Po rozdelení do troch skupín sme do rúk dostali papier a mapu pomocou ktorých sme sa mali navigovať po meste. Na papier na ktorom boli pripravené pre nás súťažné otázky bolo potrebné zaznačiť správne odpovede, ktoré boli priradené k jednotlivým bodom na mape.

Cieľom súťaže bolo spoznať sa nielen s našimi nemecky hovoriacimi kolegami ale aj zoznámiť sa s mestom Erfurt. Jednotlivé úlohy nás previedli postupne celým historickým centrom z čoho sa vykľula príjemná a zábavná prechádzka mestom, kde sme sa oboznámili s jeho históriou a prekrásnou architektúrou.

Ako cieľový bod bola práve hlavná budova Andreas Gordon Schule, kde sme sa stretli postupne všetky tímy.