Hexentanzplatz 9.6.2019

Dnešný deň sme boli pripravený na výlet, naraňajkovali sme sa do popuku, zbalili sme si desiatu a vyrazili sme autobusom do Hexen Tanzplatz kde nás čakal náš známy zo školy Dirk Neunemann s ktorým sme vyrazili na asi hodinovu túru na diel Talfhart, síce niektorí z nás vzdávali nádej na zdolanie kopca ale zvládli to. Hore nás prekvapilo plno ľudí a stánky s výbornými nemeckými dobrotami a klasickým nemeckým pivom. Boli sme uchvátený krásnym výhľadom na okolité pahorkatiny a doliny. Po rozchode pri stánkoch a nákupoch sme mali na pláne ísť dole ale nie po svojich ale lanovkou pomedzi útesy a hory kde sa pod nami rozprestierala hlboká dolina. A aby to nebolo strachu z výšok málo tak sme sa rozhodli že po ceste domov pôjdeme na most ktorý držali len kovové laná a vysel 70 metrov nad dolinou. A k tomu sa aj kýval. Výhľad bol krásny ale u niektorých z nás myseľ zahmlyl strach ale máme zážitok skoro ako nikto iný.

We were ready for a trip today, after breakfast , we packed a snack and we went by bus to Hexen Tanzplatz where our Gernan friend Dirk Neunemann from our school was waiting for us and then we set out on an hour-long hike to Talfhart, some of us hoping to overcome the hill but they did it. We were surprised by a lot of people and booths with excellent German delicacies and classic German beer. We were captivated by the beautiful view of the surrounding hills and valleys. We split up by the booths and them we went for some shopping and stuff. After assambeling we went down via cable cars with the view of various cliffs and mountains where a deep valley was spreading beneath us. On the way home we stopped by a bridge, but not just a regular bridge. The bridge was basically a metal net that was held by metal ropes over a 70 meter ravine. If that sounds scary, the bridge was shacking couse of the movement on the bridge. It was a great experience.