Programovanie a káblovanie / Programing and cabling 6.6.2019

Dnešný deň začal ako každý, výbornými raňajkami po ktorých sme mohli vyraziť do školy, kde sme pokračovali v práci na projekte zabezpečenia domu. Väčšinu potrebných dielov na zostavenie 3D modelu sa nám podarilo vytlačiť už v predošlé dni a zostáva nám vytlačiť krabicu pre riadiacu jednotku. Kristin Rammelt v spolupráci s Karsten von Hornbostel spojazdnili 4 3D tlačiarne s ktorými sme mali problémy na začiatku, vďaka čomu sme boli schopný vytlačiť takmer všetky potrebné diely. Bohužiaľ ku koncu dňa sa jedna z dvoch častí pri tlači nevydarila a budeme ju musieť tlačiť odznova.

Skupina programátorov mala a úlohu spraviť obrazovku na zadávanie hesla a konfiguračné menu na zakódovanie domu. Pracovali so zmenou farebného  podsvietenia obrazovky a fonty.

Skupia ktorá mala na starosti hardvér začala naťahovať káble a inštalovať ostatné senzory priamo do 3D modelu domu. Model domu je prakticky pripravený a  je v posledných fázach príprav na ťahanie kabeláže a potrebných súčiastok a senzorov.

Hardvéristi sa dnes narobili prakticky najviac pri spájkovaní dosky plošného spoja - ESP processoru a displeja, led diódy a buzzera. Následne teda mohli začať aj s prepájaním prvkov v rámci modelu aby boli v priebehu ďalších dní schopný prepojiť káble s riadiacou jednotkou

This day started like every other, with tasty breakfast, then we drove to the school where we continued the work on the home security project. The most of the parts for building the model of the house has been printed out through the days, the only part missing is the box for the controls and circuits. Kristin Rammelt with cooperation with Karsten von Hornbostel managd to make four 3D printers work at the same time so we could do our best becouse we had some problems at the start with the printers unfortunaly one pice broke during the printing process at night so we had to start the rinting again.

Group of programators had to make a screen for entering the password and a configuration menu for locking the hosue down. Model of the house is basicly done and is in the last phases of wiering and instaling sensors.

Hardwareists had a quite a lot of work ahead, they had a lot of cicuit velding of the ESP processor, display diodes and a buzzer. After that they could make the conections with the wiering through the house with the control center.